Dzīvot ir forši

Zilupe. Dievs svētī Latviju.

Šodien saņēmu e-pastu no viena poļa, kurš meklē radus no Zilupes. Pēc šīs lapas virsraksta viņš nodomāja, ka ņemos pa Zilupi, un lūdza atrast piecus cilvēkus. Iegāju draugos, piecus ar tādu uzvārdu (bet ne īstos) atradu, aizsūtīju viņiem vēstules, kur paskaidroju situāciju un iekopēju poļa vēstuli. Pēc tam par padarīto informēju poli, uz ko viņš man atbildēja ar garu stāstu par savu ģimeni un trīs bildēm pielikumā. Šī viena man traki patika, tāpēc ieliku te.

Tikmēr Starptautisko studentu centrs beidzot sapratis, ka ar to interesanto ķīniešu valodas skolotāju, kuras dēļ no valodas apguves atteicos, nekādas aršanas nebūs un ceturtdien būšot jauna skolotāja. Ja ne gudrāka, cerams, vismaz izskatīgāka.

Šodien noskaidroju, ka Taivānā ar velosipēdu nevar braukt ne autobusā, ne vilcienā. Un nevar arī braukt pa ātrgaitas šoseju. Pa turieni arī motorolleri nevarot braukt.

Bet laboratorijas čomi šodien uzaicināja uz kafejnīcu. Cenas trīsreiz augstākas nekā jebkur, kur līdz šim biju ēdis, bet pirmā reize esot par brīvu, tā ka man noveicās. Vispār jau man tie laboratorijas biedri tādi forši izdevušies. Atsevišķās lietās esmu iemācījies pierast pie viņiem (ka staigā apkārt un velk čības gar zemi, ka atnes stipri smakojošu silto ēdienu un skaļi čāpstinot to turpat pie datora ēd), bet datorspēļu ziņā uztaisīju savu kārtību — pagājušo trešdien pateicu, ka nekādas spēlēšanas laboratorijā nav pieņemamas, un līdz šai baltai dienai viss ir kārtībā.

Un vēl šodien saņēmu e-pastu no viena holandieša, kuram pirms vairākiem mēnešiem vienā lapā komentāros palūdzu, lai tas atsūta Hans Zimmer dziesmu Injection (dziesma no filmas Mission Impossible 2, skan brīdī, kad seksīgā aģente sev iešpricē vīrusu).

Vēl es gribēju Jūs pabrīdināt, ka agri vai vēlu, ja mani nesauks elle vai debesis, es iešu iekšā politikā. Varat jau sākt vākt kompromatus. Ja man būtu brīvs laiks, es jums labprāt palīdzētu.

Bet vispār es gribu pateikt paldies lasītājiem. Jūs man esat viena forša blice. Lai arī visus fiziski satikt un ar visiem parunāties nealkstu, man patīk, ka Jūs tur esat un ka Jūs var just.

P.S. Par to poli, kas meklē radus. Ja nu zināt kādu, kuram uzvārds ir "Tarando", atraksiet man e-pastu. Paldies.

Papildināts: Polis savus radus atrada, jo viens cilvēks no draugiem.lv datubāzē atrastajiem bija radinieks! Tā ka Zilupes laikam ir kaut kāda jēga. Vismaz līdzšinējai darbībai ir bijusi.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties