Gāzt pastāvošo

Latvijā vajag gāzt nevis pastāvošo iekārtu, bet pastāvošo cilvēku, tas ir, tevi, muļķi. Jo tu nemīli mūsu valsti. Tu viņu sauc par banānu republiku, tu necieni viņas likumus un tu izsvilp viņas vadītājus. Tu dzer, tu nemāki uzvesties uz ceļa, tu smēķē tur, kur ir aizliegts, tu met atkritumus zemē, tu špiko, tu apcel vājākos, tu necieni policistus, ārstus, ierēdņus un valstsvīrus tu sauc par krāpniekiem, un, pats galvenais, tu nejūties vainīgs.

Latvietis manā izpratnē ir jebkurš pastāvīgais Latvijas iedzīvotājs, kurš mīl šo valsti. Vai tu esi latvietis? Nē, nekādi "bet" un "ja". Vai tu mīli Latviju?

Kā jums liekas, kas ir vainīgs pie lielā avāriju skaita uz Latvijas autoceļiem? Ja palasa TVNET komentārus, tad vainīgi ir ceļi (braucu, braucu un pēkšņi priekšā izleca ceļš), policisti (lika iedzert un mudināja braukt ātrāk) un, protams, lēnie svētdienas braucēji (šitie vispār psihi, nostūma mani no ceļa). Ak, jā. Vēl vainīgi ir tie mudaki, kas uzraksta TVNETam tos stulbos rakstus, kas popularizē absurdo teoriju, ka vainīgi esam mēs, lidotāji.

Ir pareizi teikt, ka neeksistē tāds vidējais aritmētiskais kaut kādas cilvēku grupas pārstāvis, bet ir pareizi arī teikt, ka atsevišķos gadījumos eksistē tāds absolūtais nomācošais cilvēku grupas pārstāvis. Piemēram, absolūtais nomācošais Latvijas

vadošā sporta portāla esports.lv rakstu komentētājs ir pēdīgais muļķis. Ja jūs tur kādreiz atļausieties pateikt, ka svinīgā pasākumā (basketbola spēlē Latvija – Lietuva) izsvilpt valsts vadītāju ir slikti, tad no trīsdesmit nākamajiem komentētājiem jums piekritīs labi, ja trīs. Jā, saka, ka gudrie interneta portālos nekomentē, bet tad es nesaprotu, kāpēc vispār vajag atļaut komentēšanu.

Aivars Lembergs, kura vārdā saukto personālo stipendiju (5 mēneši pa Ls 120 = Ls 600) esmu saņēmis divas reizes (stipendiju par izcilību augstskolas akadēmiskajā, pētnieciskajā un sabiedriskajā dzīvē piešķir īpaša komisija, kuras sastāvā A.Lemberga kungs nav), nemīl manu valsti, jo viņš smejas par Latvijas likumiem un ņirgājas par mūsu policiju. 2006. gada septembrī studentiem, A.Lemberga stipendijas saņēmējiem, bija tradicionālā tikšanās ar A.Lembergu, kuras laikā mēs runājām par mūsu valsti. A.Lembergs atklāti vaicāja, ko darīt, lai darītu valsti labāku. Tā kā man bija radies savs viedoklis par A.Lemberga attieksmi pret valsts varu, atļāvos izspļaut dzēlīgu joku, ka visi ir jāieliek cietumā. Kādu brīdi vēlāk, kad saņēmos, lai izteiktos vēlreiz, centos pastāstīt visiem klātesošajiem, ka Latvijas lielākā problēma ir savas valsts mīlestība. Man liekas, ka es netiku uztverts nopietni. Ne no vienas puses.

Loģisks jautājums: ko darīt, lai lietas grieztu uz labo pusi? Jāsāk ir no viena gala. Jāpaskatās uz visu, ko mēs darām, un tur, kur neizspiežam maksimumu, tur tas ir jāmēģina izdarīt. Tātad pirmkārt latviešiem vajadzētu vairāk dzert. Vakarnakt kaimiņu Andris bija tā piedzēries, ka nevarēja ielaist pie sevis nakšņot ne mazāk iedzērušo Mārtiņu, kurš tad desmit minūtes durvis dauzīja. Šorīt pamostos un dzirdu, kā blakus istabā visi dalās iespaidos, cik ļoti bija piedzērušies un cik maz ko saprata no notiekošā. Vai nav skaisti?

Izbeidz, Jāzep, alkohols ir veselīgs. Ja tā, tad jūs man paskaidrojiet, kāpēc jūs šīs veselības procedūras vienmēr izveiciet tieši tajās reizēs, kad notiek kāds sabiedrisks pasākums, kad satiekaties ar draugiem. Kāpēc tas netiek darīts tad, kad vislabāk zāles lietot – pirms vai pēc ēdienreizes?

Kāpēc 11. augustā paredzētajās mūsu paziņu kāzās uz vienu viesi ir ierēķināti 0,5 litri degvīna? Tā jau vairs nebūs vienkārši veselības procedūra, tā būs ārstēšanās.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties