Kas notiek Latvijā? Te būs atbilde.

Latvijas nedienu cēlonis ir tas, ka mums katru gadu ielās tiek izlaisti tūkstoš idiotu, kuriem diplomā rakstīts kaut kas saistībā ar vadībzinībām un uzņēmējdarbību. Nācijas raksturu nosaka nācijas izglītības līmenis. Mums ar izglītību ir švaki — diploms nenozīmē daudz. Vismaz ne tik daudz, cik rakstīts ir prasībās. Mūsu nāciju veido caurslīdējuši vadībnieki, caurslīdējuši datoristi, caurslīdējuši juristi, caurslīdējuši jebkuras pavirši pasniegtas studiju programmas studenti. Katrā nozarē ir savas interesantās lietas, kuras brīnumainā kārtā ir atradušas pāris brīvas rievas caurslīdētāju gludajās smadzenēs. Interesantās lietas smadzenēs ir ieklājušās bez jebkāda konteksta. Pa ausu galam salasījis ģeniālas flīzes no mārketinga kursa, noklājis savu smadzeņu tualeti, idiots iziet tagad ielās un taisīs lielo biznesu. Vai arī, ja sajutīsies pavisam varens, uztaisīs zināšanu pārnesi pa visiem laukiem un sāks mums te mārketingot pa visām dzīves jomām. Te arī sākas tas nācijas idiotisms. Nācija redz kokus, bet neredz mežu. Lai redzētu mežu, tev ir jāmācās visi pamatkursi, nevis tie, kurus tu sava drauga sūdu firmā vari pielietot. Skaidrs?

Ziniet, kas man nepatīk uzņēmējdarbības zinātnē? Tā ir cīņa ar citiem cilvēkiem. Datorzinātnēs, turpretim, mēs cīnāmies ar nezināmo. Nezināmais iet pāri visām nozarēm, un nezināmais pats par sevi nav nekas negatīvs. Ja cilvēks pavirši apgūst datorzinātnes, tad no viņa nav tik liels ļaunums, kā no kaut kāda Reiņa, kas no savas studiju programmas nav sapratis neko vairāk, kā dažus praktiskus ieteikumus par to, kā izdrāzt konkurentus. Un tādu Reiņu mums ir pilna valsts. Vadībniekiem ne tikai vajag budžeta vietas nogriezt, bet arī visiem uzlikt beigās kārtīgu eksāmenu, un tos, kas neko nesaprot, aizsūtīt uz gateri strādāt.

Un vispār. J.Ģ. pareizi teica. Latviešu studenti ir jādrāž, jo viņi ne sūda nedara. Tik dzer un tusē brīvdienās, un diskutē par to darbdienās. Katrs pasniedzējs, kas sūdbambuļus saviem kursiem cauri laiž, ir tāds pats sūdbambulis. Nē, viņš ir vēl lielāks. Jo viņam ir eksponenciāla ietekme, bet taisnība ir arī tam, ka universitātē, ja pats neēdīsi, neviens tevi nebaros. Un tas ir tas, ko šodien gribu jums teikt. Jums, studentiem. Taivānā jaunieši nedzer un nepīpē. Tur arī viņiem "rodas" laiks un smadzenes, kas noder mācībās. Skaidrs?

Papildinājums: Turpinājumā ilustrācija. Vairāk gan saistīta ar vidējo izglītību.

Lielā māksla Ventspilī

Te vēl jāpiebilst, ka pašās augusta beigās savā pēdējā naktī Ventspilī nokrāsojām arī sienu kreisajā pusē, bet, kā redzams, arī tā jau ir atguvusi agrāko laiku spožumu. Lai dzīvo māksla! Brīva valsts, brīvi cilvēki! Heisā hopsā, pilnīgā pakaļā!

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties