Liberālais latvietis kā arī virspusēji konservatīvais latvietis

Liberālais latvietis kā arī virspusēji konservatīvais latvietis abi ir kategoriski pret diktatūru. Protams, izņemot vairākuma diktatūru. Tā viņam ir svēta lieta! Ja ir tiesiski, ja ir vairākums, tad tik uz priekšu!

Pirms padsmit gadiem Latvijā nacionālistu salīdzinājumi ar nacistiem bija biežāki. Tagad, kad izrādījies, ka ir vesels segments t.s. konservatīvo, kas īstā nacistu garā ir mierā ar piespiedu vakcināciju un tautas šķirošanu, tas ir viens jautājums, kurā viņiem aplaudē t.s. liberāļi.

Latvijas vidējais aritmētiskais intelektuālis tā arī nav sapratis 20. gs. galveno mācību par cilvēka dabu — visas sastāvdaļas, kas nepieciešamas, lai kļūtu par totalitāra režīma aizrautīgu ieviesēju, mīt ikvienā pieaugušā cilvēkā — arī tevī.

Kā Bens Latkovskis šorīt raksta Tviterī: “Par principiem ir jāmaksā. Ja tu par saviem principiem neesi gatavs ciest zaudējumus, tad tie nav nekādi principi. Tās ir plikas deklarācijas vai, pareizāk sakot, — tukšas pļāpas.”

Situācija, kas atšķirs jūs no jaunā totalitārisma ieviesēja, nebūs kaut kāda pusautomātiska piesliešanās. Tā būs drošu nākotni nesološa nostāšanās pretējā nometnē tai, kurā būs redzamākie, skaļākie, “cienījamākie” tābrīža sabiedrības pārstāvji, arī daži jūsu draugi un paziņas. Ja jums nebūs sajūtas, ka kaut ko materiālu varat zaudēt, tad nekādu izšķiršanos jūs nebūsiet veicis.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties