Aicinājums ziedot portālam Telos

Šodien es rakstu ar aicinājumu ziedot portālam Telos.

Ziedot
Biedrība “Peripatos” ir veidota brīvprātīgā dedzībā un meklē atbalstītājus, tāpēc pateicībā pieņem ziedojumus. Mums iespējams ziedot ar kredītkarti, bankas pārskaitījumu vai PayPal. Ar kredītkarti: Ziedot biedrībai Peripatos 20 30 40 Cita summa: EUR * Ziedot Biedrība Peripatos (portāls Telos.lv) Zie…

Uzreiz atzīmēšu, ka, izņemot vienu reizi, kad finansiāli spiedīgos apstākļos pieņēmu autoratlīdzību par vienu no saviem trim rakstiem, citādāk no Telos materiālu labumu neesmu guvis. Kad man bija labāki finansiālie apstākļi, pats tam ziedoju.

Kāpēc es aicinu Jūs personīgi ziedot portālam Telos? Pirmkārt, tāpēc, ka es līdz galam neatbalstu šādu nozīmīgu izdevumu tapšanu par valsts līdzekļiem. Lai arī Latvijas vēsturiskā realitāte ir tāda, ka lielākā daļa kultūras pastāv pateicoties valsts finansējumam, es domāju, ka tas nav īsti konservatīvi. Attīstītā, pārtikušā un brīvā zemē cilvēki paši izvēlas, kur un kā nodarboties ar labdarību, kādas pašorganizācijas institūcijas atbalstīt. Tikai pats izvēloties, ko darīt ar sava darba augļiem, cilvēks veic morālu izšķiršanos. Valstij ir jāfinansē lietas, kuras vairums cilvēku pieņem par labām un sociāli atbildīgām esam, bet tas nevar būt “viss” ne tikai tāpēc, ka “visam” nav visas sabiedrības atbalsta, bet arī tāpēc, ka automātiskas nodevas iekasēšana labdarības vietā atrofē tikumu.

Ziedojot Telos portāla veidotājiem — biedrībai Peripatos — vai kādam citam, ko uzskatāt par nepieciešamu, Jūs vistiešākajā veidā piedalāties Latvijas kultūras finansējuma sadalē atbilstoši Jūsu vērtībām. Un Jūs to darāt bez jebkādiem politiskiem un birokrātiskiem starpniekiem! Ne ministri, ne ierēdņi, ne pie valsts maizes pieradināti inteliģenti eksperti nebūs iejaukušies pa vidu iekasēt savu finansiālo un ideoloģisko nodevu. Jo mazāks būs Latvijas kultūras un izglītības budžets, jo drīzāk finansiāli netiks stutēti sabiedrībai sveši un naidīgi locekļu karinājumi un līmējumi pie krustiem un citi sviesti.

Vai portāls Telos ir priekš visiem? Nē, nav un nevar tāds būt. Iespējams, ka portāls Telos Jums ir reizēm tikpat grūts kā man. Tas prasa piespiešanos, laika un uzmanības atlicināšanu. Dažreiz tas prasa priekšzināšanas, kuras lasītājam vienkārši nav. Visi raksti nav jālasa nevienam. Varbūt Telos pat vispār nav priekš Jums. Bet tas nenozīmē, ka tas tāpēc nebūtu Jūsu labdarības vērts. Portāls Telos ir domāts tiem, kas grib mācīties un kurus mēs gribam redzēt pašreizējo nespējnieku, gļēvuļu un neliešu vietā valsts pārvaldē, tiesās, žurnālistikā un zinātnieku vidū. Telos ir šiem perspektīvajiem jaunajiem cilvēkiem, uz kuriem balstīsies Latvijas rītdiena un aizparītdiena. Varbūt tie neesam tieši es vai Jūs, bet vai tāpēc mēs neatbalstīsim šo iniciatīvu?

Portāls Telos ir vispirms Agneses Irbes veikums. Bez tā, kas jau ir lasāms un klausāms portālā, gribu atzīmēt, ka trīs bērnu māte Agnese ir viena no retajām Latvijas intelektuālēm, kas kovida laikā nebijās publicēt pamatstraumes neatzītus skatījumus. Agnese nebijās kritizēt nesamērīgos ierobežojumus. Agnese nepagurstoši iestājas par vīrieša un sievietes laulību, par valsti interesējošās ģimenes juridisko nošķīrumu no cita veida savienībām, par cilvēka dzīvības svētumu un viscaur — par lietu saukšanu īstajos vārdos ar precīzu jēdzienu lietojumu un ar loģisku argumentāciju. Es aicinu ziedot portāla Telos uzturēšanai, lai atbalstītu Latvijas konservatīvās domas vienu no drosmīgākajiem un argumentēt spējīgākajiem prātiem viņas intelektuālajā darbā. Ieguldot Agneses Irbes intelektuālajā darbā, Jūs ieguldāt stipras, kuplas un gudras Latvijas nākotnē.

Ziedot
Biedrība “Peripatos” ir veidota brīvprātīgā dedzībā un meklē atbalstītājus, tāpēc pateicībā pieņem ziedojumus. Mums iespējams ziedot ar kredītkarti, bankas pārskaitījumu vai PayPal. Ar kredītkarti: Ziedot biedrībai Peripatos 20 30 40 Cita summa: EUR * Ziedot Biedrība Peripatos (portāls Telos.lv) Zie…

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties