Jautājums, ko pasaule jautā jums

Jautājums, ko pasaule jautā jums

Jautājums, uz kuru dažiem atbilde ir “es esmu piedzimis nepareizā ķermenī”, ir jautājums, kuru katru dienu pasaule uzdod arī katram no jums. Lai arī par jūsu atbildi varbūt skaļi šodien nerunā un nesmejas, vai tā ir atbilde, kuru jūs droši ieteiktu maldos ierautajiem?

Kāpēc sabiedrībā atsaucīgas ausis rod nepareizās atbildes? Vai ne tāpēc, ka esam ļāvuši noraidīt pareizās?

Ja nezināt, kāds ir jautājums, ļoti iespējams, ka esat tikpat pazudis kā viņi. Varbūt esat tikai dažu ikdienišķu vajadzību apmierināšanas attālumā no tāda paša mūklāja.

Atbilde uz lielo jautājumu nav par ko kļūt vai kam būt. Atbilde nav nomainīt vārdu vai masku. Atbilde nav atrast sevi. Atbilde ir rīkoties. Un pēc tam atkal. Un tad atkal. Piedzimt no jauna ar katru apzinātu rīcību, kurā rīkojaties ne tā, kā to prasa alkas pēc ērtībām, baudas un miera. Maksāt un ciest par kļūdām. Un rīkoties atkal.

Kad cilvēks sniedzas pēc sev visatbilstošākās maskas, viņš meklē mieru. Lai tad it kā beidzot kaut kas būtu. Bet kamēr viņš nesāks rīkoties, viņš joprojām būs tukšs.

Vīrietis, sieviete, gejs vai negejs, grāds vai amats, profils instagrammā vai kapakmens Meža kapos — kamēr Tu neiesi pa tikai pašam pieredzamu un nevienam neatstāstāmu ceļu, Tu nebūsi atbildējis uz lielo jautājumu.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties