Kemtreilistu kreisais sakāvnieciskums

Kemtreilistu kreisais sakāvnieciskums

Kemtreilistu pozīcija ir no paša sākuma sakāvnieciska un kreisa. Tā vietā, lai pateiktu, ka viņiem nepatīk lidmašīnu sašvīkātas debesis un pieprasītu aviosatiksmes ierobežošanu, viņi vērš uzmanību uz sazvērestību. Bet kāda jēga runāt par konspirāciju, ja tā nav lietas būtība? Viņi taču vienkārši grib skaidras debesis un lai virs galvas nelidinās lidaparāti.

Lai vērstos pret gājējdrāžiem, man taču nav jāsacer pasaciņa, ka elektrisko stāvdrāžu lietotāji saņem instrukcijas nosist vai aizbaidīt no ielām gājējus! Cilvēkam nav jāsaprot nedz lidmašīnu izdedžu fizika, nedz vēja ģeneratoru labums, nedz stāvdrāžu mistiskie labumi, lai vērstos pret ainavas bojāšanu un savas dzīves telpas maitāšanu. Cilvēkam nav jāzina zinātne, lai ievērotu piesardzību pret nezināmo un neparedzamo. Bet cilvēks sev nepalīdz, kad viņš ļaujas zinātnisma un centrālā sazvērnieka meklēšanas spēlītei, mēģinādams piedāvāt spēles garam atbilstošu teoriju. Ja viņš nav zinātnieks, viņš ir zaudējis jau sākumpunktā. Vienīgais veids, kā cilvēkam ir jelkādas izredzes uz teikšanu savas dzīves telpas iekārtojumā, ir tad, ja viņš to teikšanu neatdod pretdabisku noteikumu izgudrotājiem.

Ja jums nepatīk, ka kaimiņš pūš cigarešu dūmus jūsu logā, jums nav jāpierāda, ka viņam ir ļauns plāns. Jums ir tikai jāiestājas par tiesībām savu māju iekārtot pēc sava prāta. Iestāšanās par tiesībām notiek nevis “prasot tiesības”, bet realizējot tās.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties