Ko darīt, ja mums slikti strādā sabiedriskie mediji?

Ja mums slikti strādā valdība un parlaments, mēs varam viņus nākamajās vēlēšanās vismaz daļēji nomainīt. Ko darīt, ja mums slikti strādā sabiedriskie mediji?

Ja TV raidījuma visnepieklājīgākais, netaktiskākais un konstruktīvu sarunu veidot nespējīgākais dalībnieks ir pats vadītājs, ko mums darīt?

Šovakar man šādas bezcerīgas sajūtas raisa vakardienas (05.10.2022.) raidījuma "Kas notiek Latvijā" ieraksts.

Kad bija kovids — labi, viņi ir vienkārši modīgie, vienkārši paklausīgie, dara visu pēc standarta atbildēm, kas ir saprātīga rīcība tiem, kuriem ir “sava dzīve” un nav vaļas iedziļināties attiecīgajās tēmās, jo viņi specializējas visa lauka tveršanā. Kad bija priekšvēlēšanas — labi, viņi joprojām par muļķiem uzskatīja tos, kuri iepriekš atļāvās balsot pret spalvu pareizajām atbildēm. Bet tagad vēlēšanas ir beigušās un izrādās, ka šie aktīvisti joprojām nav mierā — skatīt iepriekšējo video par “Nav neviena šķēršļa” par “Progresīvo” ņemšanu valdībā.

Bet ar sliktajiem fragmentiem es te otrreiz vienas dienas laikā nedalīšos. To vietā izgriezu trīs vērtīgus fragmentus politiskā ziņā.

Pirmie divi fragmenti ir trāpīgi Edvarda Smiltēna retoriski jautājumi, kas norāda uz valsts prezidenta dīvaino jaukšanos tautas izvēles pārdefinēšanā. Tauta ir izvēlējusi partijas, kuras pārstāvēs tās gribu. Tauta nav izvēlējusies “profesionāļus” vai izsūtāmos kalpus, kuri izpildīs prezidenta “programmu”. Otrajā fragmentā manu sašutumu raisa Jāņa Dombura vieglprātīgā attieksme pret ārkārtīgi nepieņemamu prezidenta jaukšanos. Viņš runā pa virsu Smiltēnam tā, it kā Smiltēns būtu pateicis kādu piezīmi par, piemēram, komisku prezidenta izteicienu.

Trešais fragments ir izcils pandēmijas kontekstā. NA pārstāvis Jānis Dombrava ļoti precīzi filozofē par pētījumu (te ir runa par rīcībpolitikas pētījumiem) politisko dabu. Otrs Jānis D. studijā — raidījuma vadītājs — šo domu vispār netver! Žēl, ka šāda precīza spriešana nekur publiski neizskanēja pandēmijas laikā, jo tieši uz to balstījās galvenie saprātīgie iebildumi “zinātnē balstīts” vājprātam. Ja zinātne uzdod nepareizo jautājumu, tad zinātnes atbilde var arī būt ziedot visus bērnus Saules dievam nākamā gada ražai.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties