Līdz mēs visi būsim vienlīdzīgi!

Vai tie, kas koši tērpušies lepni soļo praidā, ir labāki par tiem, kas meklē Satversmes oriģinālu? Nē, viņi ir tādi paši. Vai vismaz alkst tādi būt. Jo šogad Rīgas praida sauklis ir “Līdz mēs visi būsim vienlīdzīgi!”

Līdz mēs visi būsim vienlīdzīgi!
Foto no jauns.lv

Varbūt viņi domā “vienlīdzīgi likuma priekšā”? Jā, nu, cerams, ka kādu dienu arī Satversmes oriģināla meklētāji būs tiesīgi lepni maršēt pa Brīvības ielu un plātīties ar savas domas dziļumu. Vismaz pirmšķietami varavīksnes ideoloģijas aktīvisti ir vienlīdzīgāki un ar plašākām iespējām būt lepniem. Viņu karogs tagad Satiksmes ministrijai ir vienlīdz nozīmīgs ar Latvijas, Eiropas Savienības un Ukrainas karogiem.

Daļa no šobrīd afišētās alfabēta karoga versijas simbolizē dzimšu ideoloģiju. Tā paredz: ja kādam ienāk prātā doma, ka viņš ir tas, kas viņš nav, tad pārējiem ir jāspēlē līdzi. Kingi un kvīnas nekad nav kaili, ja vien neidentificējas kā tādi. Šajā ziņā — kā jau pie mums ierasts — Antiņš nav atbildīgs par neko un viņu nomainījusī slaucēja nav nomaldījusies pilsētā, kamēr abi paši neidentificēsies kā tādi.

Bet varbūt es neko nesaprotu, un LGBT+ karogs jau ar kādu ģeometrisku pleķīti simbolizē arī Satversmes oriģināla pētniekus un grūtgalvjus kā tādus. Skaidrs, ka praids sen vairs nav par gejiem un lesbietēm pret varmākām un kaku metējiem. Atklāts gejs ir tautā cienīts prezidents, ja kas.

Nē, LGBT “kopienai” nevajag vienkārši, lai homoseksuāļus nevajā par viņu privātās dzīves izvēlēm, lai viņi kā indivīdi netiktu diskriminēti. Nē, “kopienai” vajag, lai zilmatainus dīvainīšus cildina un afišē. Lai viņu veidotas kopdzīves formas uzskata par līdzvērtīgām laulībai un ģimenei. Lai bērna mātes sirdsdraudzeni ceļ augstākā godā par bērna tēvu. Jo kas tad ir bērns? Ak, jā, bērns ir prece, ko progresīvākās valstīs vienā vai citā formā LGBT+ aktīvisti pieprasa kā tiesības. Un bērnam var iesmērēt sievieti tēva vietā, jo ejam taču uz vienlīdzību! Priekš kam tev, bērniņ, tēvu, ja redz, kur ir tavu mammu mīloša sieviete!

Protams, mēs vēl tikai ceļā esam. Neesam pirmajā vietā Eiropā, tāpēc praids ir saprotams. Un neba dzimumsatiksmes negadījumi ir vienīgā aizvainojuma kapitāla krātuve. Praida rīkotājs jau solījās pārstāvēt jaunas apspiesto grupas. Kā nekā neiecietība pret nekompetenci un stulbumu joprojām vēl sastopama ik uz soļa. Tomēr pozitīvi, ka šo cietēju grupu kāds jau šogad pārstāvēja. Gan tautas gatavināšanas ministre, gan dzimumsatiksmes un, cita starpā, dzelzceļa neuzbūvēšanas ministrs ņēma aktīvu dalību, tāpēc Satversmes oriģināla meklētāji pavisam noteikti nevar gausties par sava domu svara kategorijas pārstāvniecības trūkumu šī gada praidā.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties