Piedrāzt jūsu pareizumu

Kad nākamreiz tīkšķosiet kādas ministres "Piedrāzt jūsu pareizumu" deklarāciju, atcerieties, ka sabiedrības uzspiests pareizums nav tas, kas dzīves pabērnus sūta nelaimē.

Šonedēļ žurnālā ir.lv publicēts tulkots raksts, kura pašreklāmu neatradīsit nedz viņu tvitera, nedz feisbuka lentā. Raksts ir tik labs, ka tas varētu būt bijis publicēts pat portālā Telos.

Iešāvuši sev kājā? • IR.lv
Portugāli, kas savulaik tika cildināta par progresīvo attieksmi pret narkotikām, tagad pārņem šaubas par savas rīcības prātīgumu

Tas ir par to, kā Portugāle iešāvusi pati sev kājā ar narkotiku lietošanas liberalizāciju.

Raksta fragments:

Policija apgalvo, ka situācija ar narkotiku lietošanu pilsētās ir tik slikta, kā vēl nekad, savukārt valsts finansētās nevalstiskās organizācijas, kas lielā mērā ir pārņēmušas atkarīgo cilvēku aprūpi, šķiet, mazāk rūpējas par ārstēšanu, bet vairāk aģitē par to, ka narkotiku lietošana visa mūža garumā būtu jāuzskata par cilvēka pamattiesībām.

Tas ir tipisks fenomens, kad pārticībā auguši intelektuāļi prasa vispārēju liberalizāciju, kuras finansēšana tiek uzlikta visai sabiedrībai par slogu un kuras savietojamībai ar praktisko dzīvi sabiedrības zemākajos slāņos trūkst tikumu un apkārtējo spiediena.

Ir pamatīga atšķirība starp inteliģentas un pārtikušas ģimenes vai draugu loka pārstāvi, kurš dzejiski deklarē "piedrāzt jūsu pareizumu", un vientuļas mātes vai dzērāju ģimenes uzraudzībā augošu "pareizuma piedrāzēju". Pirmais var vairākas reizes dzīvē noiet no ceļa un iekritīs draugu un ģimenes drošības tīklā. Otrais vienmēr ir pāris dzerstiņu attālumā no bezdibeņa.

Neuztveriet šo kā nosodījumu OPEN radošā centra aktivitātēm (kurām es arī esmu savulaik ziedojis caur izdevniecību). Ja tas centrs dod patvērumu dzīves pabērniem grūtos brīžos, tas dara svētīgu darbu. Runa ir par vēstījuma dziļāko būtību, kurš izplatās arī šī centra atbalstītāju vidū (un kuru visā krāšņumā redz, kad tur tvitera jaunatnei komentāros kaut ko aizrāda). Tā ir ideja, ka neeksistē pareizas uzvedības priekšraksti un ka citiem nav vaļas otram aizrādīt, ka ir lietas, ko cilvēkos neklājas darīt, sacīt vai valkāt. Šī ideja ir absurda un neviens tās aizstāvis pats tai neseko.

Visas zemāk atrodamās fotogrāfijas, kurās ministres pozē ar OPEN radošā centra Ediju Klaiši, ir atrodamas centra FB lapā un tās visas ir tapušas attiecīgo kundžu ministrēšanas laikā. Paldies tvitera lietotājam @546f436f6465 par norādi uz bildēm.

Edijs Klaišis un labklājības ministre Evika Siliņa (Jaunā vienotība): "Man piedrāzt jūsu pareizumu".
Edijs Klaišis un izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (Jaunā vienotība): "Man piedrāzt jūsu pareizumu".
Edijs Klaišis un tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (Jaunā vienotība): "Man piedrāzt jūsu pareizumu".

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties