Radio Skonto skan vēl šobaltdien

Gatis savam blokam sānu slejā ielicis saiti uz Radio Skonto tiešraidi pa vadiem no Latvijas līdz pat Taivānai. Tiešraide ir ļoti kvalitatīva, tiesa, jārēķinās, ka mūs šķir miljons kilometru, un tāpēc signāls pienāk ar aptuveni piecu stundu aizkavēšanos. Lai arī pareizs laiks ir pieci pēcpusdienā, vecais labais Kārlis Malkavs tikko svinīgi paziņoja, ka pareizs laiks ir divpadsmit dienā un visiem jāejot pusdienās. Nekur es neiešu. Klausīšos mūziku.

Tikko bija Erasure, bet nu jau Boney M. Nemaz nezināju, ka šī dziesma (Kalimba de Luna) ir viņu dziesma. Vēl pirms īsa brīža bija reklāmas un ziņas. Reklāmas bija arī pirms tam. Reklāmās ir par riepu maiņu, par svētkiem jaunatvērtos veikalos un atlaidēm vecos, kā arī par muļķībām, ko var lasīt šī mēneša makulatūras numuros. Tev uzreiz jau priekšā pasaka — šonedēļ žurnālā par to, kuram kāds suns, kaķis vai draudzene, kurš kur bijis un ko mugurā vilcis, vienvārdsakot, nepērc.

Bet ziņās bija par to, ka mūsu premjers drīz atkāpšoties. Pēc tam nosauca it kā iespējamos premjerus no Tautas partijas, bet skaidrāks nekas nekļuva, jo nosauca visus desmit politiķus, ko zinu šajā partijā. Ziņas lasīja Lapsa (uzvārds un balss tāda), kas manā laikā pa radio vēl nerunāja, tā ka viņai īpaši neuzticos. Patīk, ka radio reklāmas nodaļas telefona numura džingls joprojām vecais, ko pirms miljons gadiem ierunāja foršā čiksa Ilva Liepiņa. Nepatīk tas, ka nevar pārslēgt dziesmas. Kas skan, to ir jāklausās. Var jau noņemt austiņas, bet tad ir jāklausās, kā savu "smaržīgo" maltīti tiesā čāpstulis Čens. Tagad Agita Lapsa laika ziņas lasīs. Šodien būs mākoņains laiks, bet brīžiem varētu arī skaidroties. Agitiņ, lapsiņ, manu mīļo, paver aizkariņu un paskaties laukā pa logu. Šonedēļ atkal vasara ir atpakaļ un pa dienu ir ap 30, bet pa nakti virs 20. Laiks reklāmām. Visiem Chrysler modeļiem atlaides līdz pieciem tūkstošiem eiro. Automašīnu skaits noliktavā ierobežots. Bet nu jau pianista koncertu reklamē. Es arī iešu uz koncertu drīz. Otrdien pusastoņos vakarā mēs ejam uz lielo auditoriju, kur spēlēs simfoniskais orķestris vai kaut kas tāds. Ieraudzīju plakātu un sagribēju. Man patīk, kā skan pipa (jūs to varējāt arī daļēji dzirdēt pēdējā ZL video), un dažiem cilvēkiem uz plakāta rokās bija tā pipa. Teds teica, ka viņi uz šādiem koncertiem iet šortos un T-kreklos.

Esmu jau pieradis, ka daudzas lietas te ir pilnīgi nepareizi un dažas atkal otrādi, bet citas kaut kur pa vidu. Viena no tām lietām, kas ir pa vidu, ir tas, ka starpeksāmenā var izmantot grāmatas un klades. Ja tu neko nesaproti, tad no tām grāmatām gan nav nekādas jēgas, jo laika ir maz, bet jautājumu tik daudz un tādi, ka, lai atbildētu vienā teikumā, jāizlasa vesela grāmatas nodaļa. Un vēl. Sešdesmit procentus vērtējuma veido programmēšana vai cita veida štukošana.

Otra citādā lieta ir paraksts uz finanšu dokumentiem. Jūs nevis parakstāties, bet uzliekat savu personīgo zīmogu. Kopš šodienas tāds ir arī man. Tas ir vajadzīgs, lai rīt vai nākamnedēļ varētu atvērt bankā kontu, kur varētu ieskaitīt stipendiju.

Nu sāk atkal skanēt forša dziesma, tāpēc saku jums "sveiki", lieku treknu punktu, sešus smaidiņus un deviņpadsmit daudzpunktes. Labprāt visu pārlasītu un saliktu pa sešām drukas kļūdām katrā rindiņā, bet piedodiet — nav laika.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties