Rīt jānoskaidro, vai Taivānas prezidenta mīļākā nav latviete

Kāpēc vairums žurnālistu ir idioti? Nezinu. Varbūt lielākā daļa vainas ir jāuzņemas viņu priekšniecībām, bet tad ko viņi neiet strādāt citur? Žurnālisti pataisa sevi par idiotiem, jo nodarbojas ar publisko versiju kontroli. Nē, precīzāk būtu teikt, ka viņi nodarbojas ar publisko darbu plānošanu. Nevis pie sevis blociņā, bet visai sabiedrībai ģīmī. Ja žurnālists grib rīt ieplānot došanos uz LTV, lai noskaidrotu, kas tur īsti ar Putina videofilmas kaseti, tad viņš savā plānotājā (laikrakstā, ziņu portālā, raidījumā utt.) ieraksta, ka, iespējams, pret Putina filmas demonstrēšanu Krievijas parlamenta vēlēšanu priekšvakarā iebildusi Ārlietu ministrija. Nav svarīgi, ka tu plāna punkta fiksēšanas brīdī par problēmu nezini pilnīgi neko. Tāpēc jau tas ir plānotājs, nevis padarīto darbu žurnāls. Gribi tuvākajās dienās izmeklēt Iekšlietu ministrijas darba metodes? Tad ieraksti plānotājā, ka kāds ieslodzītais no braucoša policijas mikroautobusa iemests Daugavā. Ja arī pats vakarā piedzeroties aizmirsīsi ieplānoto darbiņu, plānotājs būs saģenerējis gana lielu modinātāju armiju, kas par darāmo skaļi atgādinās vairākas dienas pēc kārtas. Ja biji tāds paģirains, ka šodien nepaspēji padarīt vakar ieplānoto darbiņu, droši ieraksti to plānotājā vēlreiz.

Kāpēc nevar uztaisīt klusiņām un pacietīgi vienu kārtīgu izmeklēšanu, un tad visu vienā piegājienā likt galdā? Cik reizes dienā tie mūsu žurnālisti aiziet uz kādu preses konferenci un konstatē, ka tajā netika paziņots nekas tāds, ko būtu vērts noziņot tālāk? Rodas iespaids, ka ziņās tiek rakstīts par visu, ko tas muļķis pa dienu ir dzirdējis. Viņš ir tik aizņemts, ar dzirdētā piefiksēšanu, ka ar pētniecību/izmeklēšanu nenodarbojas vispār. Vai tiešām žurnālista vienīgā funkcija ir pierakstīt visu, ko viņš dzird/redz? Vai tad nevar uzinstallēt spraudni, kas nodarbojas ar mēslu atfiltrēšanu? Ak, esat jau uzstādījuši un pusi rakstu noraidat? Švaks filtrs, veči. Ja nav ko rakstīt, tad manis pēc varat pirmajā lapā kaut reklāmas drukāt.

Piedod, Ieva. Šodien tu man esi uzrakstījusi tādu mēslu, ka mūsu korektore to spēja saīsināt līdz četriem vārdiem: "Ievai atkal nekā nav". Varbūt paņem brīvu dienu? Ak, tu jau vakar ņēmi brīvu dienu? Nu tad aizej rīt uz bibliotēku un atrodi vismaz vienu rakstu no ārzemju preses, kur būtu pateikts tik maz, cik ir pateikts tavā rakstā.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties