Politiķu gozēšanās

Kur vēl taisnīgāka izvēle par atbilstošāko tautas noskaņojuma paudēju kā tautas demokrātiski izvēlēts priekšstāvis?

Kad jūs kritizējat politiķu gozēšanos kopā ar hokejistiem, jums ir sev jāpajautā, vai esat pret kādu nelietīgu retoriku uz hokejistu panākumu rēķina (kā to izmantoja Šlesers, aicinot uz savu protestu) vai pret ideju, ka valsts amatpersonas ir svinību dalībnieki un runātāji. Ja esat pret otro, jājautā: kurš sabiedrības priekšstāvis būtu jūsuprāt cienīgs būt blakus hokejistiem un artikulēt viņu uzvaras nozīmību Latvijas tautai? Ja tas ir kāds nepolitiķis, es jautāšu pretī: bet kā ar manām un citu tiesībām izraudzīties Latvijas tautas noskaņojuma paudēju?

Valsts amatpersonas tomēr ir mūsu pašu vēlēti priekšstāvji. Kur vēl taisnīgāka izvēle par atbilstošāko tautas noskaņojuma paudēju kā tautas demokrātiski izvēlēts priekšstāvis?

Aplamā doma, ka politiķiem nav vietas šādos pasākumos, izriet no idejas, ka politiķi ir administratori, uzdevumu izpildītāji. Nē, politiķi ir cilvēki, kurus mēs esam izvēlējušies sevi pārstāvēt. Kad nākamreiz iesiet uz vēlēšanām, balsojiet par cilvēkiem, kas nevis “savedīs lietas kārtībā” (to dara pasūtījuma darbu izpildītāji, to dara ierēdņi), bet kas runās jūsu vārdā (to dara politiķi).

Ja neapmierina Smiltēna un Staķa runas (mani neapmierina), tad ir jāievēl citi, bet tas nenozīmē, ka politiķiem tur nevajadzēja būt. Fakts, ka šādos pasākumos runā vēlēti politiķi, nozīmē, ka mums ir demokrātija un te tautas vietā nerunā uzņēmēji, ārvalstu nevalstisko organizāciju kalpi vai vēl nez kas.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties