Puškins robežstabiņš

Puškins robežstabiņš

Hermaņa intervija šodienas NRA man arī lika vēlreiz padomāt par Puškina jautājumu. Es patiešām nebiju tur iedziļinājies tālāk par virskārtu. Ja Puškins ir ticis izmantots kā robežstabiņš, lai iezīmētu teritoriju (skatīt Puškina ielu atrašanās vietas Vācijā), tad Puškina pieminekļu gāšanai un Puškina ielu pārsaukšanai nav nekāda sakara ar pašu Puškinu vai necieņu pret krievu kultūras mantojumu. Necieņa pret kultūras mantojumu tad ir drīzāk tieši viņa vārda izmantošana nelietīgiem nolūkiem.

Vai tad, ja kāds iet un nogalina ar krustu rokās un jūs to krustu izraujat viņam no rokām un nometat zemē vai sadedzināt, vai jūs esat kaut kā noziegušies pret Dievu vai Baznīcu? Nē, neesat.

Puškins ir vārds, kas ir ticis veiksmīgi izmantots kā ierocis un tādi maz lasījuši cilvēki kā es to neapzinājās. Līdzīgi kreisie izmanto vārdu "ģimene" kā ieroci. Tam ir laupīta nozīme. Ja jūs esat pret kaut kādas seksuālās attiecībās balstītas un bērnus radīt pat teorētiski nespējīgas savienības juridisku dēvēšanu par ģimeni, tad vai jūs esat cilvēku nīdējs vai tomēr vienkārši vērtību sargātājs? Līdzīgi ir ar Puškinu. Puškinam ar viņa vārda uzspraušanu uz kupicām nav nekāda sakara, analizēt viņa darbus šajā sakarā tāpēc ir pilnīgi lieki. Gribēt tikt vaļā no okupācijas vai rusifikācijas varas radītām Puškina ielām un podjezdiem nav tumsonība.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties