Krievijas iebrukums Ukrainā

Būtiskākie raksti, kas tapuši saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Visus rakstus var atrast zem birkas karš.

Pieminekļu rakstus atradīsiet zem birkas pieminekļi.

Iebrukuma nejaušie attaisnotāji
Kad pirms gada Džordans Pītersons izteica hipotēzi, ka karš Ukrainā ir konservatīvo vērtību sadursme ar Rietumu voukismu, daudzi to nosauca par slima suņa murgiem.
Par mērenību
Mērenība ir tikums.
Vienkāršs jautājums. Jā vai nē?
Kāpēc deputāte Stepaņenko runā par 30 citiem militārajiem konfliktiem pasaulē un par lielajām gāzes cenām ziemā, kad viņai prasa, ir vai nav Krievija agresors šajā karā?
Par latviešu valodu apkalpojošā sfērā
Latvijas, kā valsts, kuras pašnoteikšanās pamatā ir latviešu valoda, pastāvēšanu vienādā mērā apdraud lielas krievvalodīgo masas neatkarīgi no viņu izcelsmes valsts, ja tās nepiekrīt šeit publiskajā telpā runāt latviešu valodā.
Par okupācijas pieminekļa nojaukšanu
Lai ar staba nojaukšanu Latvijas okupācija patiešām izbeigtos, pirmkārt, mums visiem ir notikušais jāpieņem un jāatzīst par vienojošu.
Robežstabu dzīšana mūsu starpā turpinās bez brīvdienām
Kara gadījumā nosaukt diskusijas oponentu par Kremļa aģentu nozīmē faktiski ierosināt viņa nāvessoda “izskatīšanu”. Vai politisko oponentu apsūdzētāji nodevībā atbild par savām replikām?
Atklāta vēstule TV kanālam “Doždj”
Latvijas tauta viesmīlību izrādīs tikai tādiem Krievijas medijiem, kas atzīs kara radīto apdraudējumu Latvijas pastāvēšanai, novērtēs viņiem sniegto patvērumu un aiz cieņas izvairīsies no Latvijas politikas apspriešanas jautājumos, kas ir sasaistāmi ar oficiālās Krievijas imperiālajām interesēm.
Es neorientējos nedz Krievijas, nedz Ukrainas vēsturē
Uzskatīt, ka jebkāda novirze no “Putins ir sātans” tēzes ir kara attaisnošana, nozīmē absolūtu uzticēšanās iztrūkumu saviem tautiešiem.
Putins, Bordāns un Pavļuts
Putins ir viens no retajiem foniem, uz kura tādi kā Jānis Bordāns un Daniels Pavļuts izskatās pēc demokrātiem un var atļauties cēli atļaut “sabiedrībai demokrātiskā veidā paust savu viedokli un nostāju pret notiekošo pasaulē”.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties