Levits atsacījies no dalības Valsts prezidenta vēlēšanās

Šorīt izlasīju labu ziņu. Egils Levits ir atsacījies no dalības Valsts prezidenta vēlēšanās. Iespējams, beidzot ir ievērojis, ka viņam kā Valsts prezidentam nav sabiedrības atbalsta. Tomēr maz ticams. Paziņojumā skaidrā latviešu valodā Levits tikai apstiprina četros prezidentūras gados vairākkārt ar darbiem jau demonstrēto izpratni, ka prezidents, viņaprāt, ir reprezentatīvas dabas koalīcijas piedēklis (ar garantētām vecumdienām). Tāpat kā pozīcija nedrīkst pieņemt nevienu opozīcijas virzītu likumprojektu, tā, šķiet, prezidentu nedrīkst ievēlēt ar nepareizajām balsīm.

Jo Levita ieskatā visi balsojumi ir pirkumi. Ja Rosļikovs un Šlesers balsos par Pīlēnu, tad nevis lai pārstāvētu savus vēlētājus, bet tāpēc, ka tā ir daļa no kāda darījuma, par ko Pīlēns būs šiem personāžiem kaut ko parādā. Tā nav nekāda spekulācija. Levits raksta: “Būtu naivi iedomāties, ka šo spēku balsis tiktu atdotas tāpat vien, bez politiska nodoma.  Par to būs ilgstoši jāmaksā sava cena.”

Runājot Levita vārdiem, acīmredzot, būtu naivi iedomāties, ka Egils Levits 2019. gadā Valsts prezidenta vēlēšanās 61 balsi dabūja tāpat vien. Laikam jau būs devis kādu svētu uzticības solījumu tā laika koalīcijai (kuras sastāvā bija arī šodien vēl aktuālās JV un NA), un tāpēc ne tikai ļāva četrus gadus piesmiet Latvijas Satversmi, bet pats tajā ņēma aktīvu dalību.

Subscribe to Jāzeps Baško

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
janis.berzins@example.com
Parakstīties