Man nepatīk
Daži pārmet Liepniekam, ka viņa šodienas ģeniālais gabals beidzas bez ieteikumiem. Tātad ir vismaz viens iemesls, kāpēc arī šodien Liepnieks tāpat kā visi pārējie latvieši mums var nepatikt.
Taču "Man nepatīk" manifesta idejas attīstīšanai nav jārīko zinātniskā konference, jo risinājums ir iekodēts pašā tekstā. Tautu nevar vienot ar mākslīgu, ekspertu izstrādātu un pamestu ideju. Tautu var vienot tikai identificējot to, kas jau ir tajā vienojošs, bet nav apzināts. Un vienojošs ir tieši tas, ko Liepnieks mums šodien norādīja. Proti, tas, ka tu man nepatīc. Un es tev arī nepatīku. Kā man nepatīk, ka tieši Liepnieks to izdarīja; jā, ne jau viņš pirmais, es zinu, es arī teicu, jā, riktīgs riebeklis tas Liepnieks.
Ideja, ka mums, latviešiem, citi latvieši nepatīk, var pati par sevi būt centrālā, mūs politiski vienojošā un politiski izglītojošā ideja. Tieši tāpēc, ka mēs viens otram nepatīkam, mums ir svarīgi iemācīties sarunāties un meklēt tādus risinājumus, ka divi un vairāk viens otram nepatīkoši cilvēki ir gatavi sadzīvot līdzās.
Tu nevari gribēt, lai ir tā, kā tu gribi, jo tev jārēķinās, ka tu man nepatīc tieši tikpat, cik es nepatīku tev. Es saku, ka tas ir labs sākums tautas politiskajā izaugsmē.